içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Başkan Yazlık güven tazeledi. Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası (ABBİM) Derneği, 1.olağan kongresini tamamlayarak yönetimini belirledi.

Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.
Haberi Sesli Dinle

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) toplantı salonunda yapılan kongreye, Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası (ABBİM) üyelerinin yanı sıra çok seçkin isimler katılım sağladı.

Divan Başkanlığını Ahmet Bayram’ın yaptığı kongrede divan heyeti görevini ise Yeni Medya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nurcan Kongur ve Yazar Fikret Geyik yaptı. Saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşından sonra gelir gider raporu, denetim raporu ve akabinde ise Fehmi Tekdur tarafından ABBİM’in faaliyet raporu okundu.

Dilek ve temennilerden sonra seçime gidildi. Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası (ABBİM) Derneği tek liste halinde seçime gidildi. Kullanılan oyların tamamını alan mevcut başkan Ayhan Yazlık güven tazeleyerek üç yıllık süre için başkanlığa seçilmiş oldu.

Kongreye katılan önemli isimlerin yaptıkları konuşmalardan sonra bir teşekkür konuşması yapan Başkan Yazlık, kongreye katılım sağlayan herkese şükranlarını sunduğunu belirterek; “Bize güvenen ve inanan her bir meslektaşıma çok teşekkür ediyorum. Biz bir aileyiz, bu aile öyle bir ailedir ki hiçbir kırgınlığın, küskünlüğün, ihanetin ve dedikoduların içinde barındırmadığı büyük bir ailedir. Güneşin doğduğu şehir olan Van’dan atılan bu büyük ailenin kalbi, Türkiye’nin 81 ilinde aynı sorumluluk bilinci ile hareket edecek. Gazetecilik mesleği zor ama bir o kadar da meşakkatli bir meslek dalıdır. Bizler ABBİM ailesi olarak, 81 ilde aynı sorumluluk bilinci ile hareket edeceğimize dair herkes samimiyetle emin olabilir” dedi.

Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası (ABBİM) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık; “Kongremize bizzat-i katılım sağlayan, telefonla arayarak tebrik eden, sosyal medya hesapları üzerinden tebrik ve başarı dileklerinde bulunan, çiçek gönderen, bana ulaşamayıp ABBİM üyelerimizi arayarak tebrik mesajlarını ileten tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diyerek ABBİM’in ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

A.NADOLU BASIN BİRLİĞİ İNTERNET MEDYASI (ABBİM) DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER:

Ayhan Yazlık:  Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi

Fehmi Tekdur: Urartu Haber imtiyaz sahibi

Erhan Ağurlu: Yerelvan Haber imtiyaz sahibi

Fikret Geyik: Yerel ve ulusal gazetelerin köşe yazarı

Serhat Yazlık: Akdamar TV imtiyaz sahibi

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ:

Hamide Donmuş: Akdamar TV program yapımcısı

Nurcan Kongur: Yeni Medya Gazetesi imtiyaz sahibi

Serkan saygılı: Tuşba Milli Eğitim Müdürlüğü basın sorumlusu

İsa Can: Van Havadis Gazetesi köşe yazarı

Kutbettin Şabu: TRT haber

Tarih: 30-08-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum