içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İçişleri Bakanlığından sürgün açıklaması

İçişleri Bakanlığı, bugün bazı medya organlarında "eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı miting sürgünü" şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığından sürgün açıklaması
Haberi Sesli Dinle

 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, " Maltepe Kaymakamı sürüldü" haberinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında, "Bugün bazı medya organlarında “eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. 17/12/2016 - 06/09/ 2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun Dallı Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığı'na atanmıştır.

Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığı'nca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

 

Haber/Nurcan Kongur

 

Tarih: 17-09-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum