içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Vatana ihanet nedir?

Şehit: sözlük  tanımı ile ,

kutsal bir ülkü ve inanç, özellikle yurt için savaşırken ölen kimse.

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim de;

“Allah yolunda öldürülenlere sakın “ölüler” demeyin. Çünkü onlar diridir, fakat siz farkında değilsiniz.” (Bakara 2/154)

Bu ülke için binlerce toprağın bağrında hazır bekleyen şehitlerimizin varlığına inancımız tamdır.

Şehit, Bir anne, bir baba, bir eş, bir evlat için yaşadığı sürece bağrında yanan ateştir. Ama onlar inançları sağlam başları dik dillerinde tek cümle ‘’Vatan sağolsun ‘’.

Bu ülke bölünmesin, bayrak düşmesin, ezan susmasın diye, şehitlerimizin kemikleri sızlamasın acılı ailelerinin acısı katlanmasın diye, milyonlarca yiğidi var bu vatanın.

Damarlarındaki asil kanın farkında olan kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle, Lazı, Çerkezi,Kürdü, Türkü, Boşnağı, Arnavutu.

Kendini bu vatanın bir parçası sayan her bir birey bu gün ayağa kalkmalı ve şunu demeli bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalışan bunu dile getiren herkes  vatan haindir. 

Ülkemiz dünya coğrafyalarının her yönden en stratejik ülkesi. Yüzyıllardır bu ülkede planları olanlar içimizde bizim gibi bize benzeyen ama, ülkeyi bölmeyi, topraklarını parçalamayı hedef alarak çalışanlar bu işi gerçekleştirmek için kullanılan insanlarla dolu. Ne yazık ki bu kişiler hem aramızda hemde bu ülkenin en önemli yerlerinde.

Bu ülkenin bu devletin en önemli yerinde hatta devletin bir parçası halinde olup ekmeğini yiyip suyunu içip havasını soluyup  ve yüzü kızarmadan rahatça ülkeyi parçalama bölme konuşmaları yapanlara karşı susanlar, çıkarları gereği haraket edenlerde bunu dillendirenlerle aynı yolda yürüyenler olarak nitelendirmek biz vatandaşların hakkıdır.

Amasız fakatsız nedenler sıralanmadan bu ülkeyi kendine vatan bellemiş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve partilerinin bu ve bunun gibi söylemleri tek bir dilden kınama  ve TBMM çatısı altındaki tüm partilerinin cezai işlemi başlatmak adına gereken düzenme ve girişimlerine bu toprağı kanlarıyla sulamış sınırlarını kanlarıyla çizmiş, bayrağına kanınını rengini vermiş şehitlerimiz hatırına yapma zorunluluğuna sahiptir..

Mustafa Kemal Atatürk ünde dediği gibi ‘’Vatana ihanetin nedeni olmaz, er yada geç bedeli olur ‘’…

Bu söylenenlere tepkisiz kalanlara soruyorum sizce vatana ihanet nedir ?

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum